[ Strona Główna ˇ GaleriaPaździernik 17 2018 19:03:39 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2018/2019

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Tomasz Nowakowski.
e-mail: iod@rodokontakt.pl

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ElKa
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Witamy na stronie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu }
| |
_ _
{ Zaproszenie na wieczór poezji patriotycznej }
|
|
_ _
{ Poznajemy uroki naszego regionu }
| W Roku Jubileuszu - dla Niepodległej uczniowie klas V udali się na wycieczkę, by poznać uroki położonego niedaleko od Frampola Chełma. Jest to wczesnośredniowieczne miasto, które może się poszczycić wieloma zabytkami świadczącymi o ponad tysiącletniej historii. Nasi piątoklasiści najpierw zeszli do kredowych podziemi - unikatowej pozostałości górnictwa kredowego, by nie tylko wzbogacić swoją wiedzę na temat wykopalisk, ale także spotkać się z duchem Bieluchem. Następnie zwiedzili Kościół Rozesłania Św. Apostołów i znajdujące się przy nim Kolegium Pijarów oraz barokową Bazylikę Narodzenia NMP. Kolejnym punktem programu był spacer po Rynku, gdzie pod bożodrzewem, którego długość liści wynosi prawie metr, wysłuchali także ciekawych opowieści pana przewodnika. Weszli też na Górę Zamkową, by stamtąd przy wspaniałej pogodzie podziwiać panoramę miasta. Chwilą wytchnienia był smaczny obiad w restauracji będącej po rewolucji p. Magdy Gessler. Następnie grupa miło spędziła czas w Chełmskim Parku Wodnym. Był to dla uczestników wycieczki zasłużony relaks po kilkugodzinnym zwiedzaniu miasta. Uczniowie pełni wrażeń, zadowoleni, zauroczeni pięknem Chełma wrócili wieczorem do domu. |
_ _
{ „Antymina” – Profilaktyka z pasją }
| W dniu 15 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Artystycznym Programie Profilaktyki Uzależnień Antymina - Profilaktyka z pasją.
Głównym celem spotkań było promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów. O całej drodze uzależnienia oraz procesie wyjścia z nałogów opowiedział prelegent Leszek Korzeniecki, który na własnym przykładzie przedstawił niebezpieczeństwa, jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki oraz inne używki. Podczas warsztatów uczniowie nie tylko poznali etapy wpadania w nałóg, ale również dowiedzieli się, że wszystko czego doświadczają w swoim życiu powinno być następstwem ich własnych wyborów.
Bezpośredni język, jakim mówił realizator programu, był jednocześnie pełen kultury. Trudne sprawy i konsekwencje uzależnienia od dopalaczy, narkotyków, alkoholu i hazardu zostały podane młodzieży niezwykle autentycznie, ale z wielką delikatnością i, co ważne, z życzliwością do młodych ludzi. Ten nowatorski sposób zwrócenia uwagi na współczesne zagrożenia został ciepło przyjęty przez młodzież, która doceniła występ za jego autentyczność i przystępność.
|
_ _
{ Laurka dla Nauczycieli }
| Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole w piątek na hali widowiskowo - sportowej. Uczestniczyli w niej goście - pan Józef Rudy - Sekretarz Gminy, pani Agnieszka Szczęch - przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Prowadzący uroczystość trzecioklasiści - Magdalena Paluch i Jakub Zdunek - w roku jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości, przybliżyli zebranym historię powstania KEN - pierwszego w Polsce ministerstwa oświaty. Później drugoklasiści i trzecioklasiści zaprezentowali przygotowaną pod okiem wychowawców p. Iwony Czajkowskiej - Oleszek i p. Barbary Pyzik część artystyczną. Wszyscy z uwagą wsłuchiwali się w słowa wierszy mówiące o pracy nauczyciela, roli pedagogów w życiu każdego dziecka. Nawiązali także do postaw i zachowań ucznia prezentując humorystyczne wiersze i scenki. Wszystkim spodobał się taniec dziewczynek z szarfami, scenka nawiązująca do wiersza Lokomotywa Jana Brzechwy oraz tematyczne, melodyjne piosenki. Nie zabrakło też życzeń i podziękowań ze strony przybyłych gości, przekazanych wszystkim pedagogom z okazji ich święta. |
_ _
{ Wycieczka do Przemyśla i Krasiczyna }
| W środę 10 października uczniowie kl. VI -VII wybrali się na wycieczkę do Przemyśla i Krasiczyna. Pierwszym punktem programu był pobyt w renesansowym zamku w Krasiczynie. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali ciekawych opowieści przewodnika o historii i tajemnicach budowli. Podziwiali piękny dziedziniec, kaplicę, pokój myśliwski oraz weszli do podziemnych lochów. Następnie udali się do Przemyśla. Po spotkaniu z przewodnikiem zwiedzili między innymi zabytkowy dworzec kolejowy, Wieżę Zegarową, gdzie znajduje się Muzeum Dzwonów i Fajek. Z wyrobów ludwisarstwa i fajkarstwa miasto słynie nie tylko w kraju, a także za granicą. Z tarasu Wieży , która jest najwyższym punktem widokowym w centrum miasta podziwiali wspaniała panoramę przemyskiej starówki. Uwagę uczniów zwrócił unikalny, pochyły rynek i zabytkowe kamieniczki. Na zakończenie pobytu w Przemyślu odwiedzili piękne obiekty sakralne, których w tym mieście jest bardzo wiele, min. archikatedrę rzymsko - katolicką i greko - katolicką. Zadowoleni, z pamiątkami i pełni wrażeń wieczorem wrócili do Frampola, gdzie czekali już na nich rodzice. |
_ _
{ Pasowanie na ucznia klas I }
| "Ślubuję być dobrym Polakiem, uczniem, kolegą". Takie hasło przyświecało pierwszoklasistom podczas uroczystości pasowania na ucznia, którzy w dniu 10 października 2018 r. zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu.
W obecności gości: Kierownik Samorządowego Ośrodka Oświaty we Frampolu p. Barbary Małek, Przewodniczącej Rady Rodziców p. Agnieszki Szczęch oraz licznie zgromadzonych rodziców, kolegów i koleżanek uczniowie klasy I a i I b przedstawili program artystyczny. Na początku każdy uczeń w formie zabawnego wierszyka powiedział kilka słów o sobie. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Podczas występu nie zabrakło również elementu patriotycznego, ponieważ ślubowanie odbywało się w szczególnym momencie naszej historii, w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie świadomie i z przekonaniem wyrecytowali wiersz "Kto, ty jesteś?", zaśpiewali piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz zatańczyli krakowiaka, który szczególnie spodobał się publiczności.
Następnie po złożeniu uroczystego ślubowania na Sztandar Szkoły, pani Barbara Pyzik zastępująca panią dyrektor Elżbietę Chmiel dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły za pomocą symbolicznego ołówka przepasanego biało-czerwoną wstęgą. Z rąk swoich wychowawczyń p. Grażyny Paprockiej i p. Janiny Mydlak dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a od Rady Rodziców ołówki. Dopełnieniem tego niezwykłego wydarzenia był słodki upominek od rodziców i wspólny poczęstunek w klasie.
|
_ _
{ Pani pielęgniarka z wizytą u "Leśnych Duszków" i "Misiaczków" }
|
W czwartek 11 października grupy czterolatków odwiedził specjalny gość - pielęgniarka pani Elżbieta Czajka - mama Milenki. Pani Ela w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam na czym polega praca pielęgniarki. Pokazała strzykawki, igły, kroplówkę, termometr, ciśnieniomierz, stetoskop i wyjaśniła do czego służą. Demonstracja stetoskopu i możliwość posłuchania bicia serca wzbudziła ogromne zainteresowanie. Na koniec dzieci wręczyły pani pielęgniarce upominek i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.
|
_ _
{ Jesienny spacer "Misiów" i "Leśnych Duszków" }
|
Szukając oznak jesieni 9 października dzieci z grupy II i III 4 latków wybrały się na jesienny spacer w okolice przedszkola. W tym dniu pogoda była wyjątkowo piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Podziwialiśmy piękne kolorowe krajobrazy. Dzieci miały możliwość bezpośredniego obcowania z przyrodą, zbierały kolorowe liście i układały je w piękne bukiety. Po powrocie do przedszkola nasze jesienne skarby ozdobiły kąciki przyrodnicze, a w przyszłości posłużą do wykonania różnych prac plastycznych, zabaw matematycznych oraz rytmicznych.
|
_ _
{ Przedszkolaki na spektaklu teatralnym }
| 5 października 2018r. dzieci z naszego przedszkola i uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej wyjechali do Biłgorajskiego Centrum Kultury w Biłgoraju na spektakl teatralny pt. Dorotka po drugiej stronie tęczy, w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Widzowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Dzieci zachwyciła nie tylko scenografia i piosenki, ale także efekty dźwiękowe i świetlne. Przedstawienie zawierało wiele prawd starych jak świat, ale jak się okazuje wciąż aktualnych: dobro zawsze zwycięża, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, warto wierzyć we własne siły, przyjaźń pokona największe przeciwności losu. towarzyszące przedstawieniu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne teatralne spotkania. |
_ _
{ Sałatka owocowa w grupie Motylków }
|
W związku z tematyką zajęć 4 października grupa V 6 latków postanowiła zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Po umyciu rączek przedszkolaki zabrały się do krojenia. Przygotowanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Zajęcia tego typu mają na celu zachęcić dzieci do spożywania i owoców oraz wspólnego gotowania.
|
_ _
{ Dzień Chłopaka }
| Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej 1 października obchodzili Dzień Chłopaka przygotowany przez Mały Samorząd Uczniowski. Dziewczynki z poszczególnych klas przeprowadziły wśród swoich kolegów wybory klasowego Super Chłopaka. Przygotowały konkurencje sportowe, nietypowe zadania sprawnościowe, zagadki, quizy wiedzy. Było trochę zaskoczenia, wiele śmiechu i wesołej zabawy. Dziewczynki skrzętnie oceniały zmagania chłopców, sumowały punkty konsultując je ze swoimi wychowawczyniami. I ogłoszono wyniki. Super Chłopakiem w klasie I a został Filip Pyda, w klasie Ib- Miłosz Lipiński, w klasie II Antoni Liwak a w klasie III Michał Wach. Na spotkaniu wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej opiekun MSU p. Barbara Pyzik wręczyła im upominki. W klasach chłopcy otrzymali niespodzianki ufundowane przez oddziałowe Rady Rodziców. Już myślą nad przygotowaniem konkursów dla swoich koleżanek. Bo wybory Super Dziewczyny już w marcu. |
_ _
Strona 1 z 163 1 2 3 4 > >>