[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajSierpnia 15 2022 12:07:58 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Deklaracja dostępności
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2022/2023
Kontakt

_ _
{ Przedszkole }
Słoneczka

Tygryski

Biedronki

Motylki

Krasnoludki

_ _
{ NAUKA ZDALNA }

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Ewa Myszkowiak, tel. 604521364 e-mail: biuro@myszkowiak.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Statut

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 43
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JustynaZ
_ _
{ BIP }
_ _
{ WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA }
| Wyprawka przedszkolaka

1. Teczka biurowa z gumką
2. Blok rysunkowy biały (A3, A4)
3. Blok techniczny biały (A4, A3)
4. Blok rysunkowy kolorowy (A4, A3)
5. Blok techniczny kolorowy (A4, A3)
6. Kredki ołówkowe "grube" np.: Bambino, temperówka
7. Piórnik na kredki
8. Ołówek, długopis, gumka do ścierania (dla 5-6 latków)
9. Kredki pastele olejne
10. Plastelina duże pudełko(na bieżąco)
11. Klej w sztyfcie (na bieżąco)
12. Nożyczki
13. Farby plakatowe i akwarele, pędzel, ściereczka, pojemniczek na wodę
14. Zeszyt w linie i w kratkę (6-latki)
15. Zeszyt wycinankowy
16. Książeczki do kolorowania ( 3-4 latki)
17. Książeczki ze szlaczkami ( 5-6 latki)
18. Podkładka plastikowa
19. Pojemnik plastikowy lub kartonowy na przybory (w zależności od wyposażenia sali przedszkolnej)
20. Chusteczki higieniczne (mała paczka, duża paczka - pudełko)
21. Chusteczki nawilżane
22. Ciapy, worek
23. Ręcznik do rąk
24. "Zapasowe" ubranie
|
_ _
{ BRAWO ÓSMOKLASIŚCI!!! }
|
Najlepsi w powiecie...
BRAWO ÓSMOKLASIŚCI!!!
WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY - 2022 r.

Z dumą i przyjemnością informujemy o wynikach egzaminu ósmoklasisty - naszym świeżo upieczonym absolwentom gratulujemy wysokich wyników:

z języka polskiego - śr. wynik 70% - 8 stanin - wynik bardzo wysoki,
z języka angielskiego - śr. wynik 72% - 6 stanin - wynik wyżej średni,
z matematyki - śr. wynik 66% - 7 stanin - wynik wysoki.

Są to najwyższe wyniki z każdego przedmiotu egzaminacyjnego wśród gmin powiatu biłgorajskiego.

Gratulujemy Uczniom, Rodzicom, Dyrekcji i Nauczycielom (A. Maciocha, M. Mielnik-Deryło, B. Portka), którzy przygotowali uczniów do egzaminu.

Jesteśmy z Was dumni!!!

Liczby mówią za siebie.

|
_ _
{ Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 }
| Za trud, za serce, za uśmiech... - te słowa trafnie oddają nastrój zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej. Uczestniczyły w niej władze gminy, nauczyciele, przedstawiciele rodziców i uczniowie. Po powrocie do szkoły Pani Dyrektor Teresa Moskwa powitała zebranych na hali widowiskowo - sportowej. Potem nastąpiło uroczyste pożegnanie ósmoklasistów. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i przekazaniu sztandaru Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu młodszym kolegom absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor dokonała podsumowania roku szkolnego i głos zabrał Burmistrz Frampola Pan Józef Rudy, który podziękował Dyrekcji i nauczycielom za rok pracy i życzył wszystkim miłych wakacji. Słowa podziękowań wyraziła też przewodnicząca Rady Rodziców Pani Barbara Ciupa. Następnie uczniowie klas ósmych rozpoczęli akademię uroczystym polonezem, w którym przepięknie tańczyło 38 absolwentów. Po zaśpiewaniu przez uczennice klas VII: Martynę Alterman, Zuzannę Futymę, Weronikę Wach pożegnalnej piosenki konferansjerzy: Katarzyna Wójcik i Jakub Boguszewski prowadzili część artystyczną składającą się z wierszy recytowanych przez Zofię Wójcik i Gabrielę Nizioł, gry Aleksandry Jasińskiej na skrzypcach, piosenki śpiewanej przez Wiktorię Pawlos oraz ze słów podziękowań: za trud, za serce, za uśmiech... wypowiedzianych przez wszystkich absolwentów. Skierowali je do Pań Dyrektorek, nauczycieli, którzy ich uczyli w ostatnim roku albo w klasach młodszych, wszystkich pozostałych pracowników szkoły, rodziców oraz władz gminy. Do serdecznych podziękowań dołączyli kwiaty i czekolady.
Później najlepsi uczniowie szkoły podstawowej odebrali z rąk Pani Dyrektor świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy. Statuetkę dla Najlepszej Absolwentki Szkoły Podstawowej otrzymała Katarzyna Wójcik z kl. VIII a. Wyróżnieni byli też laureaci i finaliści konkursów na stopniu wojewódzkim: Karol Marek, Katarzyna Wójcik i Maciej Oleszek. Docenieni zostali także uczniowie, którzy aktywnie działali w wolontariacie oraz mieli 100%lub wzorową frekwencję. Rodzice absolwentów o najwyższych średnich ocen otrzymali Listy Gratulacyjne. Pani Dyrektor podziękowała również tym rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w życie szkoły. Ostatnim punktem uroczystości była długo oczekiwana przez wszystkich uczniów chwila - spotkania w salach, gdzie wychowawcy wręczyli świadectwa. Moment ten był dla uczniów początkiem zasłużonego wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości, a zwłaszcza Rodzicom, Dyrekcji, Księdzu Pawłowi Zubrzyckiemu i wychowawczyniom klas ósmych.
|
_ _
{ Zakończenie roku w przedszkolu }
| Chociaż słońce jasno świeci
Trochę smutne są już dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas
Teraz wakacje czekają nas!


W dniu 23 czerwca 2022 r. w naszym Przedszkolu odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Dzieci dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Na początku wystąpiły najmłodsze dzieci z grup "Biedroneczki" i "Słoneczka", następnie zaprezentowały się przedszkolaki z grup "Tygryski" oraz "Motylki". Sześciolatki rozpoczęły swój występ od zatańczenia poloneza do muzyki W. Kilara. "Krasnoludki" zaśpiewały wiązankę swoich ulubionych piosenek oraz wierszykami pożegnały Przedszkole. Kolejni absolwenci opuszczają przedszkole, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasie pierwszej, życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji.
|
_ _
{ Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych }
| TERMINY REKRUTACJI, O KTÓRYCH WARTO PAMIĘTAĆ:

od 16 maja 2022 r. do 24 czerwca 2022 r. do godz. 15.00
Składanie wniosku wraz z dokumentami o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

od 24 czerwca 2022 r. do 14 lipca 2022 r. do godz. 15.00
Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Możliwość zmiany przez kandydata wniosku o przyjęcie z uwagi na zmianę szkoły.

22 lipca 2022 r.
Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.

od 22 lipca 2022 r. do 28 lipca 2022 r. do godziny 15.00
Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego.

29 lipca 2022 r. do godziny 14.00
Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Po więcej informacji zapraszamy do panelu: Doradztwo.

|
_ _
{ Bezpieczne wakacje - spotkanie ze strażakiem }
| W ramach realizacji cyklu spotkań "Zawody i pasje naszych rodziców" uczniów klasy drugiej odwiedził w szkole 22 czerwca 2022 roku tata Michała Małka. Pan Maciej jest zawodowym strażakiem, gasi pożary, pomaga kotkom zejść z drzew, ratuje ludzi. Należy też do specjalistycznej jednostki nurków. Na zajęcia przybył z wielkim bagażem. Zaprezentował kompletny ekwipunek nurka i pokazał działanie sprzętu, z którego korzysta podczas pracy w wodzie. Dzieci zrozumiały, że praca strażaka-nurka jest bardzo odpowiedzialna, niebezpieczna, wymagająca dużej odwagi i umiejętności pracy w zespole. Pan Maciej dużo uwagi poświęcił również tematyce bezpieczeństwa w czasie wakacji. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Z dużym zainteresowaniem słuchały praktycznych rad i wskazówek dotyczących właściwego zachowania się na plaży i podczas kąpieli. Wiedza zdobyta przez drugoklasistów podczas spotkania na pewno przyczyni się do większej odpowiedzialności i rozważnego korzystania z uroków wakacyjnych zabaw nad wodą. To była bardzo pouczająca lekcja!
Dziękujemy tacie Michała za ciekawe zaprezentowanie swojej życiowej pasji i udzielenie rad na bezpieczne wakacje.
|
_ _
{ Śniadaniowy poranek i Dzień Szalonych Fryzur }
| W ostatnim tygodniu przed wakacjami trudno nam skupić się na nauce. Wszyscy czują już powiew lata. Dlatego też Samorząd Uczniowski postanowił urozmaicić ostatnie dni roku szkolnego 2021/2022. We wtorek 21 czerwca nasze myśli ukierunkowaliśmy na zdrowe odżywianie, przygotowując w swoich klasach najważniejszy posiłek dnia - śniadanie. Miała miejsce degustacja zdrowych sałatek i kanapek. Śniadaniowy poranek pod hasłem "Wiem, co jem i jestem zdrowy" dał nam siłę na resztę dnia.
W środę 22 czerwca odbył się Dzień Szalonych Fryzur. Uczniowie przyszli do szkoły z oryginalnymi, pomysłowymi uczesaniami. Został zorganizowany pokaz mody nowych trendów we fryzjerstwie, a jury wyłoniło najlepsze upięcia.
W kategorii klas I-III zwyciężyli: Julia Mazur, Milena Czajka i Gabriela Grabowska.
W kategorii klas IV-VIII z najciekawszymi fryzurami zaprezentowali się: Julia Stachyra, Aleksandra Kurasiewicz, Karolina Małer, Karolina Małyszek i Natalia Myszak.
Wszystkim gratulujemy pomysłów i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie!
|
_ _
{ Laboratoria Przyszłości }
| Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości – inicjatywie edukacyjnej realizowananej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia ciekawe, angażujące uczniów do podejmowania wyzwań oraz sprzyjające odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań są priorytetem. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM: nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki oraz współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów, kreatywności. Nasza szkoła w ramach programu uzyskała docelowe wsparcie finansowe w wysokości 70 000 zł. W pierwszej transzy zakupionych pomocy i wyposażenia szkolnego w wysokości 52 333 zł znalazły się: drukarka 3D wraz z akcesoriami, szafka na drukarkę i filamenty oraz laptop, mobilne tło zielone oraz tablica suchościeralna, stoliki meblowe z taboretami, długopisy 3D, stacja lutownicza, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, bezprzewodowy system mikrofonowy, gimbal, zestaw oświetleniowy, aparat fotograficzny, zestaw do nauki kodowania i programowania, kostki do nagrywania. Zakupiony został także sprzęt nagłaśniający: mikser, kolumny i mikrofony. |
_ _
{ Zdrowo jem, więcej wiem! - etap wiosenny. }
| Uczniowie klasy III a, wzięli udział w II etapie projektu edukacji prozdrowotnej pt. "Zdrowo jem, więcej wiem". Etap wiosenny poświęcony był tematyce etykiet na produktach żywnościowych oraz aktywności fizycznej. Głównym celem projektu było uświadomienie dzieciom, dlaczego należy czytać etykiety i jaki wpływ ma reklama na częstotliwość kupowania niektórych produktów oraz zachęcenie ich do aktywności fizycznej.
Klasa miała do wykonania 6 zada?:
- Lekcję: zbieramy informacje na temat tego, co jemy
- Konkurs: gazetka ścienna "Jak czytać etykiety?"
- Lekcję: aktywnie spędzamy czas
- Konkurs: strefa aktywności - stwórzcie własną grę zespołową
- Forum zdrowia dla rodziców: wychowanie fizyczne -ważna lekcja
- Promocję: Dzielimy się wiedzą!

Uczniowie podczas wszystkich zadań świetnie się bawili, a przy tym zdobywali nowe umiejętności i wiedzę, którą chętnie się dzielili tworząc gazetki i plakaty tematyczne, prezentowane na korytarzu szkolnym. Klasa w podsumowaniu obu etapów zdobyła 22 miejsce na 271 zespołów.
|
_ _
{ Powiatowe Dni Sportu Szkolnego }
| Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyła się uroczystość podsumowująca sportowy rok szkolny 2021/2022. Pan starosta Andrzej Szarlip wręczył puchary i dyplomy wyróżnionym uczniom, nauczycielom i dyrektorom szkół. Nasza szkoła w kategorii Igrzyska Dzieci (klasy V-VI) została skwalifikowana spośród 32 szkół na V miejscu w powiecie, natomiast w kategorii Igrzyska Młodzieży (klasy VII-VIII) spośród 23 szkół, tuż za podium na miejscu IV. Dziękujemy wszystkim naszym sportowcom, którzy zapracowali na te osiągnięcia i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym! |
_ _
{ Warsztaty z pomocy przedmedycznej }
| Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie naszej szkoły poznali je podczas spotkania ze strażakami naszej gminy, którzy 15 czerwca na hali widowiskowo - sportowej przeprowadzili warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia odbyły się z podziałem na trzy grupy wiekowe: kl. I - III, kl. IV - VI i klas VII - VIII i składały się z dwóch części. W pierwszej prowadzący zajęcia strażak pan Piotr Marczak omówił i zaprezentował podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrażających życiu, a w drugiej części uczniowie zmierzyli się z ćwiczeniami praktycznymi. Wykonywali resuscytację krążeniowo - oddechową (RKO), ćwiczyli ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz postępowanie na miejscu wypadku. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w wykonywanie ćwiczeń i mieli wiele pytań. Dla ósmoklasistów było to przypomnienie umiejętności, które opanowali podczas lekcji edukacja dla bezpieczeństwa.
Miejmy nadzieję, że, w razie potrzeby, zdobyta wiedza i umiejętności nie pójdą na marne. Dziękujemy strażakom !
|
_ _
Strona 1 z 224 1 2 3 4 > >>