[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajPaździernika 03 2022 17:29:29 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Deklaracja dostępności
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2022/2023
Kontakt

_ _
{ Dokumenty }

Statut

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ Stołówka }
Regulamin
Deklaracja
_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Ewa Myszkowiak, tel. 604521364 e-mail: biuro@myszkowiak.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 43
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JustynaZ
_ _
{ V Dzień Reginalny }
| Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie Dnia Regionalnego, który w tym roku obchodziliśmy 15 maja. W czasie Dnia Regionalnego zaprezentowana została uczniom rodzima kultura poprzez słowo mówione, muzykę, pieśni i rysunek. Na wstępie młodzież szkolna mogła podziwiać zespół "Tańczące nutki", który przedstawił pieśni naszego regionu. Następnie rozpoczęła się drużynowa rywalizacja uczniów klas I - III w Konkursie Wiedzy o Frampolu i konkursie plastycznym. Zwyciężył zespół w składzie: Małgorzata Wawszczak kl. I, Anna Wojciechowska kl. I, Anna Kubina kl. II, Jacek Wójcik kl. II, Patrycja Kiełbasa kl. III, Wojciech Grzywna kl. III. Organizacja Dnia Regionalnego rozszerzyła wiedzę uczniów o małej Ojczyźnie, pomogła w integracji społeczności uczniowskiej, zmobilizowała do twórczego działania i myślenia. W radosnej atmosferze przy piosence "Piejo kury, piejo" zakończył się V Dzień Regionalny. Imprezę przygotowały: p. Marta Hetman, p.Grażyna Paprocka, p.Barbara Pyzik.

|
_ _
{ Sukces piłkarzy }
| Dnia 07.05.09 r. w Biłgoraju na boisku "Orlika" przy SP nr 5 odbył się powiatowy finał w mini piłce nożnej chłopców, w którym to uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły w składzie: M. Swatowski, B. Szabat - bramkarze i zawodnicy z pola F. Korgul, B. Ozga, R. Mazurek, P. Sirko, W. Branewski, K. Wnuk. Chłopcy spisali się wyśmienicie zajmując II miejsce po wielu emocjach, ale po kolei. Zaczęło się wszystko od porażki w pierwszym meczu z Tereszpolem, który górował nad nami ograniem na takich boiskach, ponieważ od roku takie posiadają przy swojej szkole. Po porażce Tereszpola z Rakówką otworzyła się przed nami szansa awansu do finału, tylko należało zwyciężyć właśnie rakowian różnicą 3 bramek. Cel osiągnęliśmy w dramatycznych okolicznościach strzelając dającą awans bramkę na 5:2 kilka minut przed końcem meczu. W finale zmęczeni meczem i emocjami półfinału ulegliśmy faworytom SP nr 1 Biłgoraj. Jeszcze raz serdeczne gratulacje!

|
_ _
{ Dzień Patrona szkoły }
| Dnia 12.05.2009 roku nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona. Główną częścią tych obchodów była uroczysta akademia pod hasłem „Marszałek Piłsudski”, którą przygotowały p. W. Magoch i p. I. Bryła. W akademii wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Wiersze i piosenki poświęcone pamięci Józefa Piłsudskiego zostały wzbogacone o fragmenty biografii i przemówień Marszałka. Uczniowie poznali również zasługi naszego Patrona w odzyskaniu niepodległości przez Polskę oraz przypomniane zostały im pełnione przez niego funkcje.
Oprawę muzyczną przygotowała pani Marta Hetman, piosenki wykonał zespół muzyczny naszej szkoły.

|
_ _
{ Wycieczka do Lublina }
| 23 kwietnia 60 uczniów klas I -IV wybrało się na wycieczkę do Lublina. Na początku wszyscy udali się do hali Globus, aby obejrzeć niezwykły spektakl na lodzie. Moskiewscy artyści przedstawili Rewię na lodzie opowiadającą historię Calineczki. Wykonawcy zachwycali kunsztowną jazdą na łyżwach i barwnymi, olśniewającymi przepychem kostiumami. Fantazyjnie opracowana choreografia nie pozwoliła młodym widzom odwrócić uwagi od wydarzeń rozgrywających się na lodowej tafli.
Następnie uczniowie rozpoczęli wędrówkę po mieście. Zwiedzili Stare Miasto wraz z Katedrą. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Centrum Rozrywki dla Dzieci "Plaza". Godzinna zabawa na zjeżdżalniach, torach i w basenach z piłeczkami okazała sie niezwykłą przygodą podczas tego wyjazdu. Dzieciaki pełne wrażeń opuściły Centrum Handlowe. Zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do autokaru, aby przybyć do Frampola. Szkoda było wracać, bo wycieczki są przecież takie przyjemne.

|
_ _
{ Dzień Ziemi 2009 }
| W naszej szkole 28. 04. 2009 odbyła się akademia związana z obchodami
Dnia Ziemi. Celem imprezy było poszerzenie wiedzy uczniów na temat zagrożeń środowiska wywołanych niewłaściwą gospodarką człowieka.
Na początku uczniowie klas IV- VI zaprezentowali przedstawienie teatralne:
Ziemia – woła o pomoc.
Następnie uczniowie klas IV- VI zaprezentowali przygotowane piosenki i scenki
o treści ekologicznej.
Komisja w składzie:
pani Marta Hetman
pani Wioletta Magoch
pani Krystyna Papierz
biorąc pod uwagę zgodność przedstawionych prac z tematem oraz estetykę i pomysłowość wykonania przyznała następujące miejsca:
I – miejsce klasa VIa
II – miejsce klasa IV
III – miejsce klasa VIb|
_ _
{ Konkurs Literacko-Plastyczny "Przeczytajcie tę książkę" }
| 30 kwietnia 2009 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Literacko-Plastyczny pod tytułem „Przeczytajcie tę książkę”, zorganizowany przez p. Wiolettę Magoch i p. Iwonę Bryłę.

Celem konkursu było:
- propagowanie czytelnictwa
- inspirowanie i rozwijanie zainteresowań literackich
- dostrzeganie i rozumienie wartości książek
- rozwijanie różnych umiejętności polonistycznych
- rozbudzanie pomysłowości polonistycznej
- rozumienie siły oddziaływania reklamy.

Konkurs polegał na wykonaniu plakatu reklamującego ulubioną, a zarazem najciekawszą książkę wybraną przez ucznia spoza kanonu lektur szkolnych.
Ocenie Jury podlegała: skuteczność reklamowa, czytelność, zasadność i poprawność tekstu, pomysłowość w wyborze plastycznym środków wyrazu, estetyka wykonania plakatu.

I miejsce zajęła praca Ewy Blicharz – kl. VIa
II miejsce zajęła praca Karola Kalisza – kl. Va
III miejsce zajęły prace: Agnieszki Szpakowskiej – kl. VIa i Sabiny Rybak kl. VIb
Wyróżnienia: Agnieszka Dziwura – kl. VIb i Gabriela Sarzyńska – kl. Va.
|
_ _
{ KONKURS WIEDZY O BIBLII I HISTORII KOŚCIOŁA }
| W bieżącym roku szkolnym pięknie zaowocowały przygotowania do Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła organizowanego przez Kuratorium Oświaty Delegatura w Zamościu oraz Kurię Diecezjalną w Zamościu.
Po eliminacjach szkolnych do etapu powiatowego zakwalifikowało się aż 5 uczniów. Po kolejnych zmaganiach okazało się, że wszyscy nasi uczniowie przeszli do etapu diecezjalnego w kolejności: Filip Korgul, Anna Tchórzewska, Sabina Rybak, Karolina Grzywna i Bartłomiej Szabat. Tym samym zdobyli już oni tytuł finalisty konkursu. Gratulujemy!!!
27 kwietnia w Kurii Diecezjalnej w Zamościu odbył się ostatni etap - diecezjalny. Po pisemnych zmaganiach miało miejsce spotkanie z Ks. Biskupem Wacławem Depo oraz przedstawicielami kuratorium. Wszystkim uczestnikom i opiekunom wręczone zostały dyplomy i książki. Nasza szkoła mogła poszczycić się największą liczbą finalistów.Teraz z niecierpliwością oczekujemy na ostateczne wyniki. Czy po tym trudnym teście będziemy mieć jakiegoś laureata?


|
_ _
{ IX Powiatowy Konkurs Wielkanocny }
| Uczniowie naszej szkoły odnieśli wielki sukces na IX Powiatowym Konkursie Wielkanocnym, który odbył się 23 kwietnia w SP Nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju. Zaprezentowali tam szeroką wiedzę na temat tradycji związanych z okresem Wielkiego Postu i Wielkanocy. Po eliminacjach pisemnych weszli do finałowej dziesiątki, a w eliminacjach ustnych okazali się bezkonkurencyjni, nie dając szans na zwycięstwo przedstawicielom innych szkół naszego powiatu. Ostatecznie trzy pierwsze miejsca i tytuł laureata konkursu uzyskali nasi uczniowie przygotowani przez p. Joannę Korgul:
I miejsce - Filip Korgul z kl. VI b
II miejsce - Anna Tchórzewska z kl. VI a
III miejsce - Karolina Grzywna z kl. Va.


Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!


|
_ _
{ Sukces Justyny w Głowaczowie }
| Justyna Branewska zajęła I miejsce na IX Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni – Piosenki Patriotycznej – Ludowej i Tańca Ludowego Głowaczów 2009. Solistka pod kierunkiem p. Marty Hetman reprezentowała Szkołę Podstawową im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury. Nasi uczniowie już po raz trzeci z kolei odnieśli sukces, zajmując I miejsce.
Gratulujemy!


|
_ _
{ Tradycje i zwyczaje wielkanocne }
| 26 kwietnia 2009r. nasi uczniowie wzięli udział w „Koncercie Wiosennym”, który odbył się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury we Frampolu. Zespół wokalny wraz z solistką Justyną Branewską wykonał repertuar wokalny. Ponadto podsumowano Konkurs plastyczny „Tradycje i zwyczaje wielkanocne”. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie: Gabriela Sitarz, Filip Korgul, Anna Tchórzewska, Oskar Furlepa i Sylwia Frelas. Uczniów przygotowała p. Marta Hetman.

|
_ _
{ Sukcesy halowych gier zespołowych. }
| Miesiące marzec i kwiecień upłynęły pod katem wielu sukcesów w halowych grach zespołowych. Chociaż nie mamy własnej hali do gier zespołowych to jednak zwyciężaliśmy drużyny, które takie posiadają nie tylko na szczeblu międzygminnym, ale również i powiatowym. Zwłaszcza blisko sukcesu byli chłopcy w piłce siatkowej "4", którzy w finale powiatowym zajęli II miejsce ulegając nieznacznie drużynie z Aleksandrowa, która później awansowała po przebrnięciu szczebla rejonowego do finału wojewódzkiego. Chłopcy grali w składzie B. Ozga, F. Korgul, B. Szabat, M. Knapik, R. Mazurek, P. Sirko, M. Mydlak, M. Gmiterek. W piłce koszykowej uplasowali się na IV miejscu, a ręcznej na miejscu V. Równie dobrze grały dziewczęta w piłkę siatkową w "2" po dobrej grze zajęły III miejsce przegrywając tylko z biłgorajską "szóstką". W drużynie grały K. Futyma, A. Mazurek, M. Brytan, A. Woźnica, D. Błaszczak, D. Zych, I. Leszcyńska. |
_ _
Strona 215 z 225 << < 212 213 214 215 216 217 218 > >>