[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajPaździernika 03 2022 17:30:05 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Deklaracja dostępności
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2022/2023
Kontakt

_ _
{ Dokumenty }

Statut

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ Stołówka }
Regulamin
Deklaracja
_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Ewa Myszkowiak, tel. 604521364 e-mail: biuro@myszkowiak.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 43
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JustynaZ
_ _
{ Szóstoklasiści w Zamościu }
| Poniedziałek 06.06.2022 r. szóstoklasiści spędzili w Zamościu.
W zamojskim Zoo brali udział w warsztatach „Bioróżnorodność podstawą życia na Ziemi”, a także mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z różnych kontynentów. Podczas zajęć w Laser Factory wykazywali się zręcznością, sprytem i celnością. Sprawność rachunkową szóstoklasiści ćwiczyli w MacDonald’s.
Pobyt w Zamościu dostarczył uczniom wiele wrażeń i radości.
|
_ _
{ GALA LAUREATÓW 2022 }
| Laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022 zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie, które odbyło się w dniach 6-7 czerwca w budynku Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W poniedziałek 6 czerwca nagrody odebrali laureaci wielokrotni (dwu, trzy i czterokrotni) oraz laureaci ze szkół z największą liczbą laureatów. Natomiast we wtorek 7 czerwca uroczyste podsumowanie mieli pozostali laureaci. Na galę przybyli uczniowie wraz z nauczycielami przygotowującymi ich do konkursu, dyrektorzy szkół, rodzice oraz przedstawiciele organów prowadzących. Ponad 340 uczniów osiągnęło tytuł laureata w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Lublinie. To najlepsi spośród 18,5 tysiąca uczniów, którzy wystartowali w etapie szkolnym. Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Karol Marek uczeń klasy VIII a został laureatem konkursu historycznego, uzyskując maksymalną liczbę punktów. Do konkursu był przygotowywany przez P. Wiolettę Magoch, natomiast w ubiegłym roku pracował z Panią Dyrektor Teresą Moskwą uzyskując tytuł finalisty. Natomiast Emanuela Pyź z klasy VII a, która do konkursu przygotowywała się sama, została laureatką konkursu z języka francuskiego. Na program uroczystości złożyło się między innymi: wystąpienie Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk oraz zaproszonych Gości, rozdanie dyplomów i nagród laureatom konkursów przedmiotowych. Zgromadzeni na uroczystości wysłuchali również chóru ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie. W tym roku Kuratorium Oświaty w Lublinie zorganizowało 12 konkursów przedmiotowych. Największą popularnością cieszyły się konkursy z języka angielskiego i historii. Laureaci konkursów przedmiotowych są przyjmowani do tych szkół ponadpodstawowych, które sobie sami wybiorą. Naszym nagrodzonym uczniom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. |
_ _
{ LOS NASZ DLA WAS PRZESTROGĄ – zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku }
| 7 czerwca 2022 r. uczniowie klasy VIII b zwiedzili niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie - Majdanek. Przechodząc szlakiem więźniów zostali zapoznani przez przewodnika z historią tego miejsca.
Przy wejściu na teren obozu ósmoklasiści zobaczyli Pomnik Walki i Męczeństwa, upamiętniający pomordowanych tu ludzi. Dowiedzieli się, że na Majdanku, życie straciło blisko 80 tysięcy więźniów. Ich prochy do dzisiaj spoczywają w tutejszym mauzoleum, na którego kopule widnieje poruszający napis: "LOS NASZ DLA WAS PRZESTROGĄ". Jako dowód zbrodni do dzisiaj zachowały się baraki, łaźnie, komory gazowe, rowy egzekucyjne, krematoria, buty więźniów oraz ich rzeczy osobiste. Majdanek funkcjonował od października 1941 r. do lipca 1944 r.
Wizyta na Majdanku była dla uczniów trudną lekcją historii, która wywołała ogromne emocje i skłoniła do refleksji nad losem pomordowanych. Wyjazd do tak szczególnego miejsca wszystkim zapadł głęboko w pamięci.
|
_ _
{ Wycieczka do Kazimierza }
| W dniu 3 czerwca 2022 roku klasy I - III udały się na całodzienną wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Po drodze wstąpiliśmy do Janowca, gdzie zwiedziliśmy ruiny zamku, wznoszące się na wysokiej skarpie nad Wisłą. Z zamkiem w Janowcu związana jest legenda o Czarnej Damie, ukazującej się w ruinach podczas pełni księżyca. Jest to prawdopodobnie duch Heleny Lubomirskiej, która jako młoda księżna zakochała się w przystojnym, ale bardzo ubogim rybaku. Oburzeni rodzice zabronili jej spotykać się z biedakiem, a gdy im się sprzeciwiła, uwięzili ją w zamkowej wieży, a rybaka kazali uśmiercić. Nieszczęśliwa Helena popełniła samobójstwo, rzucając się z wieży do przepływającej pod zamkowym wzgórzem Wisły. Obecnie turyści mogą zobaczyć Czarną Damę podczas lekcji muzealnych i my ją widzieliśmy.
Następnie udaliśmy się do Kazimierza Dolnego, gdzie zjedliśmy obiad i zwiedziliśmy zabytkowy rynek z centralnie usytuowaną studnią oraz meleksami przejechaliśmy do wąwozów Kazimierza, zwiedzając jednocześnie całe miasto. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się na spacer bulwarem nadwiślańskim. Rejs statkiem po Wiśle, który dostarczył dzieciom długo niezapomnianych wrażeń kończył naszą wycieczkę. Pogoda nam dopisała. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do Frampola.
Serdecznie dziękujemy naszym Paniom przewodniczkom za przybliżenie historii zwiedzanych miejsc, a rodzicom za pomoc naszym wychowawczyniom w opiece nad nami.
|
_ _
{ Dzień Rodziny w przedszkolu }
| "Dziękuję Ci, Mamusiu ma, że o mnie dbasz każdego dnia.
Dziękuję Ci, Tatusiu mój, za troskę twą, za uśmiech twój."

03 czerwca 2022 r. na hali widowiskowo-sportowej odbył się długo przez wszystkich wyczekiwany Dzień Rodziny. Na uroczystość przybyli najważniejsi dla każdego dziecka bliscy: rodzice, rodzeństwo. babcie. Gości powitała dyrektor szkoły Teresa Moskwa dziękując rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Kochanym przedszkolakom życzyła oby dzieciństwo było szczęśliwe i trwało jak najdłużej a Rodzicom - niewyczerpanego źródła miłości, cierpliwości i zrozumienia.
Radości i wzruszeń, zarówno przedszkolaków, jak i rodziców, nie było końca. Mali artyści stanęli na wysokości zadania. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, wykonywali improwizacje ruchowo-instrumentalne.
Każda grupa przedszkolna, po czujnym okiem swoich wychowawczyń, wykonała program artystyczny. Na zakończenie pierwszej części uroczystości rodzice zostali obdarowani przez swe pociechy koszyczkami kwiatów. W drugiej części wydarzenia odbyły się zabawy dzieci wraz z rodzicami, prowadzone przez tatę Marcelka z grupy "Tygryski", wodzireja - pana Mariusza Nawrockiego, któremu jesteśmy wdzięczni za przygotowanie repertuaru.
Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały paczki z poczęstunkiem przygotowane przez Mamy z Oddziałowej Rady Rodziców, którym również serdecznie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie, za uczestnictwo w tak pięknym, wzruszającym Dniu Rodziny i cieszymy się, że po dwóch latach pandemii mogliśmy wrócić do wspólnego świętowania.
"Niechaj to święto, święto rodziny trwa nam nie tylko dziś. My dnia każdego i przez rok cały chcemy z rodziną iść!"
|
_ _
{ Pielgrzymka bierzmowanych do Tomaszowa Lubelskiego }
| 2 czerwca uczniowie z klas VII i VIII wzięli udział w XIII Diecezjalnej Pielgrzymce Bierzmowanych do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. Przed cudowny obraz Maryi przybyła z całej diecezji młodzież, która w roku 2022 przyjęła bądź przyjmie sakrament bierzmowania. Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, a następnie miał miejsce program ewangelizacyjny. Punktem centralnym była Msza Święta sprawowana przez Księdza Biskupa Mariana Rojka, który w czasie homilii zachęcał obecnych do działania, a także do tego, by nigdy nie tracili nadziei. Piękna oprawa muzyczna wzmacniała modlitewny nastrój. W programie był również poczęstunek i koncert. Wszyscy umocnieni i nie bez przygód wrócili do domu. |
_ _
{ Biedronki i Słoneczka w Powerlandzie }
| 2 czerwca 2022r. z okazji Dnia Dziecka najmłodsze grupy z naszego przedszkola 3 i 3-4 latki wybrały się na wycieczkę do Rodzinnej Strefy Rozrywki Powerland w Biłgoraju. Na początku dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania podczas pobytu w centrum zabaw, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Następnie na wszystkich czekała sala zabaw, w której mieszczą się różne atrakcje. Przedszkolaki aktywnie i miło spędziły czas na zjeżdżalniach, trampolinach, basenie z kulkami i piankami oraz w dmuchanym zamku. Największą radość sprawiła im kilkupoziomowa konstrukcja składająca się z labiryntu, rur i kilku przejść. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale pełne wrażeń, tym bardziej, że dla większości z nich była to pierwsza wycieczka autokarem i pierwszy pobyt w takim miejscu. Dziękujemy serdecznie rodzicom za włączenie się do tego przedsięwzięcia. |
_ _
{ Dzień Dziecka 2022 }
| 1 czerwca uczniowie klas IV - VIII obchodzili Dzień Dziecka. Ten dzień w naszej szkole wyjątkowo świętowaliśmy całymi rodzinami. Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej we Frampolu zorganizowany został Dzień Integracji. Uczniowie po zbiórce na terenie szkoły wspólnie pieszo przeszli na obiekty Klubu Sportowego Włókniarz nad zalewem, gdzie odbyła się impreza integracyjna rodzin na boisku piłkarskim. Najpierw odbywały się rywalizacja pomiędzy rodzicami i uczniami w piłce nożnej, siatkowej i palancie siatkarskim, w której nikt nikomu nie odpuszczał. Po pierwszej części rodzice przygotowali słodki poczęstunek oraz grillowane kiełbaski przygotowane w naszej stołówce szkolnej. Po chwili wytchnienia rywalizacja przeniosła się na konkursy indywidualne na wesoło. Były m.in. rzuty lotką do tarczy, piłką do kosza, siatkarski radar oraz sprawnościowy tor przeszkód z piłkami oraz rodzinny skok w dal. Całość zakończyła wspólny taniec poprowadzony przez dziewczęta z klasy VIII Belgijka; i Jerusalema. Powrót do szkoły po dniu pełnym wrażeń oczywiście pieszo był dopełnieniem całości na sportowo i wesoło (niektórym droga się wydłużyła i ledwo dobrnęli do szkoły).
Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie nie tylko w przygotowanie boisk oraz posiłku ale głównie za aktywną zabawę, rywalizację na wysokim poziomie sportowym. Mamy nadzieję że dzień ten wpisze się w tradycję naszej szkoły.
|
_ _
{ Dzień Rodziny }
| 1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu w naszej szkole świętowaliśmy całymi rodzinami. Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu zorganizowany został Dzień Rodziny. Uroczystość rozpoczęła się akademią przygotowaną przez uczniów klas I-III. Dzieci zaprezentowały z serca płynące życzenia dla swoich rodziców. Swoją miłość wyraziły przez śpiewy, przedstawienie i taniec, do którego dołączyli wszyscy zgromadzeni. Po pięknie odegranej części artystycznej dzieci w podzięce za miłość, serdeczność i trud wychowania wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Kolejnym etapem imprezy była wspólna integracja rodzin na boisku szkolnym, gdzie odbył się piknik. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, a w naszej stołówce szkolnej serwowane były grillowane kiełbaski. Rodziny wspólnie wykonały prace plastyczne o tematyce rodzinnej oraz rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych. Zabawom nie było końca. Pani animator, mama naszej uczennicy zorganizowała dla dzieci wspaniałe warsztaty, na których nasi uczniowie samodzielnie wykonali slime. Chętni zostali zamykani w ogromnej bańce mydlanej. Dzień był pełen wrażeń. Jedna z uczennic z kl. I a pięknie podsumowała wydarzenie: "Cieszę się, że mogłam spędzić czas ze swoją rodziną, to był dla mnie najlepszy prezent z okazji Dnia Dziecka". Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia, który miejmy nadzieję, że wpisze się w tradycję naszej szkoły. |
_ _
{ DLA KUBUSIA }
| Nasza szkoła wsparła akcję zbiórki odpadów dla małego mieszkańca Aleksandrowa. Kuba Osuch cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną mukopolisacharydoza IVA.
2 czerwca 2022 r. na ten cel przekazaliśmy nieaktualne zbiory biblioteki szkolnej i zubytkowane podręczniki. Dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego we Frampolu, który zapewnił nam bezpłatny transport, dostarczyliśmy makulaturę do punktu zbiórki P.P.H.U. Gleń w Biłgoraju.
Kubo, niech nasze wsparcie wywoła uśmiech na Twojej twarzy.
|
_ _
{ Z wizytą w Hospicjum Santa Galla }
| Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu odpowiedzieli na zaproszenie Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych, z którym współpracuje nasza szkoła i wzięli udział w imprezie plenerowej Radość z pomagania 2022. Odbyła się ona 31 maja 2022 r. w parku przy hospicjum. W programie były gry i zabawy, wesołe miasteczko oraz poczęstunek. Uczniowie mieli okazję spotkać się z pensjonariuszami hospicjum oraz w miły sposób spędzić czas wspólnie z wolontariuszami z innych szkół. Przy okazji wizyty przekazane zostały na rzecz hospicjum korki, które zebrali uczniowie szkoły w ramach akcji organizowanej przez SKW i Samorząd Uczniowski. |
_ _
Strona 4 z 225 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>