Dzień Dziecka i Sportu
Dodane przez baska dnia Czerwiec 23 2013 17:08:20
Dzień Dziecka i Sportu odbył się w naszej szkole 10 czerwca 2013 r. Dziewczęta z klas IV -VI rywalizowały w Turnieju Drużynowym pod hasłem Pięciobój na sportowo i wesoło. Odbijały piłki siatkowe, tenisowe, rzucały ręcznymi i lekarskimi oraz kopały nożne. Zawody zakończyły się zwycięstwem klasy VI przed V i IV b oraz IV a.
Chłopcy walczyli o miano najlepszych w turnieju piłki nożnej. Udział wzięło sześc drużyn. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa IV b przed klasą VI. Na kolejnych miejscach były klasa IV a, VI drugi zespół i klasa V.
Później w grach i zabawach sportowych uczestniczyli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Odbył się mecz piłki nożnej uczniów kl. II i III. Cztery drużyny rywalizowały w grze Dwa ognie. Nie zabrakło też wyścigów w workach, na szczudłach i na czworaka.
W południe na boiskach szkolnych rywalizowali uczniowie gimnazjum w trzech dyscyplinach sportowych:piłka ręczna, piłka nożna i tenis ziemny. W meczu piłki ręcznej dziewcząt zmierzyły się reprezentacje klas I i II z koleżankami z kl. III. Zwyciężyły absolwentki gimnazjum 10:6. Inny przebieg miał mecz piłki nożnej chłopców, w którym uczniowie kl. III zostali pokonani przez zawodników kl. I i II wynikiem 0:3. Na kortach tenisowych odbyły się zawody odbić piłki w parach. Wyniki tej konkurencji przedstawiają się następująco: I miejsce - Izabela Chwiejda, Michał Kaczor; II miejsce Aleksandra Rak i Dominika Zych; III - Karolina Smyl i Iwona Smyl.
Wszyscy uczniowie w czasie przerwy otrzymali napoje i pączki z funduszu Rady Rodziców. Były też pieczone kiełbaski. Na zakończenie zmagań uczestnicy dostali słodkie upominki od Samorządu Uczniowskiego.