Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas I- III

2024-03-20

           

            Uczniowie naszej szkoły: Jarosław Korniak, Lena Książek, Kinga Olszyńska, Julia Mazur, Filip Szczepanik z klasy IIIa oraz Anastazja Blicharz, Kaja Lipińska z klasy IIIb wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym ,,Czy znasz...?” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, regionalnego, oraz wojewódzkiego. Do zmagań konkursowych przystąpili uczniowie z 27 szkół podstawowych klas 1-3. Zadaniem każdego uczestnika było samodzielne rozwiązanie testów złożonych z 70 pytań, które zostały przygotowane w oparciu o następujące utwory literackie: : Anna Onichimowska „Dzień czekolady”, Elżbieta Zubrzycka „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów : historia mrożąca krew w żyłach”, Helena Sienkiewicz-Więcław „Powiedział Księżyc”, Krzysztof Kochański „Selfie ze stolemem”, Katarzyna Ziemnicka „Wielka wyprawa pirata Nata”, Katarzyna Ryrych-Korczyńska „Wyspa mojej siostry”.

 Etap szkolny odbył się 5 marca 2024 roku, podczas którego trzech  uczestników naszej szkoły zakwalifikowało się do następnego etapu konkursu – Anastazja Blicharz, Kaja Lipińska oraz Lena Książek.

12 marca odbył się etap regionalny w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu.

Finalistkami konkursu zostały - Anastazja Blicharz, Kaja Lipińska oraz Lena Książek.

19 marca odbył się finał konkursu czytelniczego.

Laureatem konkursu została Anastazja Blicharz zajmując 2 miejsce.

Kaja Lipińska otrzymała wyróżnienie w konkursie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy rozległej wiedzy.  Czytelników zachęcamy do aktywnego czytania książek i życzymy sukcesów w następnych konkursach.

  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas I- III
  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas I- III
  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas I- III
  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas I- III
  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas I- III
  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas I- III
  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas I- III
  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas I- III
  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas I- III

« powrót